Työterveyslääkäri vaihdevuosista: "Riittää, että sen hoksaa" Terveydenhuolto Työterveyslääkäri vaihdevuosista: "Riittää, että sen hoksaa" Marianne Töyrylän mukaan lääkäreiden on olennaista muistaa niiden mahdollisuus erotusdiagnostiikassa. Avoin artikkeli
Valoa ja kimalaisten iloa Lääkärin ääni Valoa ja kimalaisten iloa Pimeässä ilo ei välity kimalaiselta toiselle, kirjoittaa Anu Wartiovaara.
Kansalliselle syöpästrategialle suitsutusta Terveydenhuolto Kansalliselle syöpästrategialle suitsutusta Syöpäjärjestöt ja Lääketeollisuus ry iloitsevat. Avoin artikkeli
Päivystys ei onnistu ilman elektiivistä toimintaa Keskustelua Päivystys ei onnistu ilman elektiivistä toimintaa Leikkauksia eivät tee sairaalat vaan lääkärit, muistuttaa Heikki Laine.