Kilpailijoita ja kumppaneita Jäsen Kilpailijoita ja kumppaneita Selyn puheenjohtaja Jussi Pohjonen ja NLY:n puheenjohtaja Markus Hautamäki työskentelevät samassa klinikassa. Avoin artikkeli
Jakautuva maa Keskustelua Jakautuva maa Tarvitsemme perusterveydenhuoltoon mallin, jossa eniten apua tarvitsevia autetaan ensin, kirjoittavat Päivi Korhonen ja Kaisa Laine.
Sotepe-aloilla työskentelevät haluavat kehittää tekoälytaitojaan Terveydenhuolto Sotepe-aloilla työskentelevät haluavat kehittää tekoälytaitojaan Jatkuva oppiminen koetaan tärkeäksi työuralle, mutta kiire on sen esteenä. Avoin artikkeli
Riittääkö geneerinen substituutio? Keskustelua Riittääkö geneerinen substituutio? Tiettyjen lääkkeiden hintaerot osoittavat, ettei hintakilpailu ole vielä täydellistä, kirjoittaa Alvar Külmäsu.
Kärsimys ei aina kasvata Mielipide Kärsimys ei aina kasvata Sairastamisestakin on tullut suoritus, josta pitäisi kummuta henkistä kasvua, kirjoittaa Tiiamari Pennanen.
Potilasvahinkoja sattuu myös konkareille Tiede Potilasvahinkoja sattuu myös konkareille Suurin osa korvatuista korva-, nenä- ja kurkkutautien alan potilasvahingoista tapahtui erikoislääkäreille rutiininomaisissa toimenpiteissä.