Onko meistä kaikista tullut narsisteja? Kommentti Onko meistä kaikista tullut narsisteja? Nopea kulttuurinen murros ohjaa meitä käyttäytymään, kokemaan, toimimaan ja tuntemaan kuten narsistit, kirjoittaa Jari Turunen.
”Tulkkauspalvelut ovat onnistumisen ehto” Terveydenhuolto ”Tulkkauspalvelut ovat onnistumisen ehto” Länsi-Uudenmaan terveysasemilla eniten tarvitaan arabian kielen tulkkausta. Avoin artikkeli
Luontoaskel terveyteen vie tutkimustiedon käytäntöön Terveydenhuolto Luontoaskel terveyteen vie tutkimustiedon käytäntöön Monet ihmiset ovat niin vieraantuneita luonnosta, etteivät tiedä, mitä siellä voi tehdä, sanoo kestävän kehityksen päällikkö. Avoin artikkeli
Älykoti voi tukea kotona asumista Lääketieteen maailmasta Älykoti voi tukea kotona asumista Jännittäviä esimerkkejä on tulossa myös Suomeen.
Mitkä ovat päivystämisen kipupisteet? Jäsen Mitkä ovat päivystämisen kipupisteet? Monet kuormitustekijät korostuvat, tietää Tiina Laiterä Ladau. Avoin artikkeli
RCT-tutkimuksiin soveltuu alle puolet masennuspotilaista Lääketieteen maailmasta RCT-tutkimuksiin soveltuu alle puolet masennuspotilaista Kriteereitä olisi tarkoituksenmukaista väljentää.