Lääkäritkin miettivät säästöjä Keski-Suomessa Terveydenhuolto Lääkäritkin miettivät säästöjä Keski-Suomessa – Olemme aika rauhallisin mielin, sillä eivät meidän resurssimme ainakaan ylimitoitettuja ole, sanoo lääkärien pääluottamusedustaja Outi Kavasmaa. Avoin artikkeli
Urologi ei vain leikkaa, vaan antaa myös lääkehoitoja Kliininen työ Urologi ei vain leikkaa, vaan antaa myös lääkehoitoja Asuuko jokaisen urologin sisällä pieni syöpälääkäri, Pyry Jämsä?
Luottamusta, läsnäoloa ja resistenssiä Kolumni Luottamusta, läsnäoloa ja resistenssiä Uskon ja tiedon raja onkin tosielämässä veteen piirretty viiva, kirjoittaa Heikki Nenonen.
Hengitysvaikeuden ja rintakivun syynä oli harvinainen infektio Tapausselostus Hengitysvaikeuden ja rintakivun syynä oli harvinainen infektio Märkäisen sydänpussitulehduksen aiheuttaa tyypillisesti bakteeri.