Järjestöeläke- ja Säästövakuutuksen myynti päättyy
Pohjolan uusia Järjestöeläkevakuutuksia ja Järjestöjen Säästövakuutuksia ei enää saa vuodenvaihteen jälkeen, mutta vanhat pysyvät voimassa etuisuuksineen.
Yksityishenkilöiden varallisuudenhoitotuotteiden myynti on keskitetty osuuspankkeihin. Pohjola keskittyy vahinkovakuuttamiseen. Liiketoiminnan uudelleenjärjestelyistä johtuen OP-Henkivakuutus irtisanoo kaikki vakuutussäästämistuotteiden markkinointiyhteistyösopimukset. Näin ollen Pohjolan Järjestöeläkevakuutuksen ja Järjestöjen Säästövakuutuksen uusmyynti päättyy 31. joulukuuta 2007.
Sopimuksien voimassaoloaikana syntyneeseen vakuutuskantaan kuuluvat vakuutukset saavat yhteistyösopimuksissa määritellyt etuudet myös sopimuksen voimassaolon päättymisen jälkeen.
Voimassaolevien vakuutusten hoitoon liittyvissä asioissa avustaa OP:n puhelinpalvelu 010 253 6125 tai sähköpostitse palvelukeskus@op.fi.